Hlavní obsah
https://www.skoda-octavia.cz Foto: https://www.skoda-octavia.cz

Škoda Octavia prošla výraznou modernizací. Výsledkem je sebevědomý design, zdokonalené jízdní vlastnosti, nová technická řešení či větší komfort. Přibyly také nové bezpečnostní systémy, které pomáhají předcházet na cestách krizovým situacím.

https://www.skoda-octavia.cz Foto: https://www.skoda-octavia.cz
Nová Škoda Octavia. Třída sama pro sebe

Například varování před případnou srážkou a automatické spuštění nouzového brzdění, které minimalizuje následky nehody v případě, že není možné se kolizi vyhnout, má na starosti systém nouzového brzdění Front Assist. Systém je nově vybaven prediktivní ochranou chodců, která při rychlostech od 10 do 60 km/h účinně zabraňuje srážce.

Front Assist

Foto: https://www.skoda-octavia.cz/bezpecnost/front-assist

Bezpečné změně jízdních pruhů napomáhá kontrola mrtvého úhlu, neboli Blind Spot Detect. Pomocí LED symbolu umístěného přímo ve zpětném zrcátku upozorní řidiče na vozidla v mrtvém úhlu. Systém je aktivní od 10 km/h až do maximální rychlosti vozu.

Blind Spot Detect

Foto: https://www.skoda-octavia.cz/bezpecnost/blind-spot

Asistent jízdních pruhů Lane Assist dokáže pro změnu rozpoznat nezáměrné opuštění jízdního pruhu, na což upozorní vizuální zprávou v přístrojovém panelu a korektivním pohybem volantu. Systém je aktivní v rychlostech nad 65 km/h.

Lane Assist

Foto: https://www.skoda-octavia.cz/bezpecnost/lane-assist

Škoda Octavia nabízí osobité designové pojetí, ohromující prostor a variabilitu. Pohání ji dynamické jednotky s nízkou spotřebou a je doslova nabitá moderními technologiemi.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků