Hlavní obsah
Kaufland pořídil celkem 141 defibrilátorů na všechny své prodejny a pracoviště Foto: Kaufland ČR

Kaufland svým zaměstnancům a zákazníkům zajišťuje maximální bezpečí. Své prodejny vybavil defibrilátory

Obchodní řetězec Kaufland si je vědom své společenské odpovědnosti a podniká v této oblasti široké spektrum aktivit. Tou nejnovější je instalace celkem 141 automatizovaných externích defibrilátorů ve všech prodejnách po celé České republice, v logistických skladech, masozávodě v Modleticích i na pražské centrále.

Kaufland pořídil celkem 141 defibrilátorů na všechny své prodejny a pracoviště Foto: Kaufland ČR
Kaufland svým zaměstnancům a zákazníkům zajišťuje maximální bezpečí. Své prodejny vybavil defibrilátory

Zdraví a bezpečí zaměstnanců i zákazníků je pro zmíněný obchodní řetězec prioritou a díky defibrilátorům bude možné na všech uvedených místech v případě potřeby zajistit optimální pomoc každému, kdo by ji mohl potřebovat. Dle statistik je kardiovaskulární onemocnění, tedy onemocnění srdce a cév, nejčastější příčinou úmrtí ve vyspělých zemích. Náhlá zástava oběhu se v Evropě přihodí každé 2 minuty, a šanci na přežití v takovém případě dává jen rychlá a účelná pomoc. A právě automatizovaný externí defibrilátor (AED) je jednou z možností, jak tuto šanci zvýšit. Pokud se použije včas, tedy přibližně do tří až pěti minut od náhlého kolapsu člověka, zvyšuje se pravděpodobnost záchrany lidského života až na 75 procent.

Automatizovaný externí defibrilátor díky své snadné funkčnosti dokáže ovládat i laik

Foto: Kaufland ČR

Defibrilátor je kvůli rychlé dostupnosti ve všech prodejnách Kauflandu umístěn ve zřetelně viditelné skříňce v oddělení informací. Zelenou samolepku s bílým srdcem a nápisem AED tak uvidí zákazníci již při vstupu do každé prodejny Kauflandu. V průběhu září byli proškoleni odpovědní kolegové na všech dotčených pracovištích. Velkou výhodou AED je, že jej zvládne velmi snadno obsloužit každý, bez nutnosti zdravotnického vzdělání. Práce s ním je zcela intuitivní, přístroj pomocí signalizace a hlasové navigace uživatele přesně sám navede. Po nalepení plošných samolepicích elektrod na hrudník pacienta dojde k automatickému vyhodnocení srdečního rytmu. V případě fibrilace komor vysílá výboje stejnosměrného proudu, který srdeční arytmii přeruší a pomůže obnovit činnost srdce v případě, že dojde k jeho zástavě.

139 defibrilátorů Kaufland také zaregistroval v aplikaci Záchranka, která lidem poskytuje informace o tom, kde se v jejich blízkosti defibrilátor nachází. Obchodní řetězec tak tímto krokem významně rozšířil místa, na nichž je veřejnosti automatizovaný externí defibrilátor k dispozici.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Výběr článků