Hlavní obsah
Češi překvapivě fandí hnědému uhlí.

Češi překvapivě fandí hnědému uhlí, dražší ekologickou energii nechtějí

Máme ho spoustu a je levné. Tak Češi vnímají hnědé uhlí. Vyplynulo to z aktuálního průzkumu agentury IBRS, která oslovila 1200 lidí z celé České republiky.

Češi překvapivě fandí hnědému uhlí.
Češi překvapivě fandí hnědému uhlí, dražší ekologickou energii nechtějí

Z výsledků je zřejmé, že Češi fandí hnědému uhlí více, než by se na první pohled mohlo zdát. Jeho hlavní výhodou je podle 89% populace fakt, že přispívá k soběstačnosti České republiky v dodávkách elektřiny,“ uvedl Tomáš Horejsek z agentury IBRS. 86% oslovených oceňuje pozitivní vliv uhlí na zaměstnanost v regionech těžby. I proto účastníci průzkumu souhlasili s dalším využíváním hnědého uhlí. Téměř třetina oslovených je dokonce pro hledání dalších zdrojů.

Lidé také velmi dobře vnímají skutečnost, že díky hnědému uhlí mají k dispozici levný zdroj pro výrobu tepla a elektřiny. Uvědomují si sice, že jeho těžba má negativní dopady na životní prostředí, za ekologičtější zdroj si však ochotni připlatit nejsou. Pouze 23% z nich by bylo ochotno sáhnout hlouběji do peněženky při platbě za dražší elektřinu, vyráběnou z jiného zdroje než z hnědého uhlí.

Zajímají vás další informace z průzkumu? Najdete je www.iUHLI.cz - novém online zpravodajském serveru, který se zaměřuje na vše, co souvisí s uhlím.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Výběr článků