Hlavní obsah
Interiér kostela sv. Jiljí v Nymburce. Foto: Jan Řehounek

V hypermarketu v Plzni se procházela nahá žena

Neuvěřitelná podívaná se v úterý naskytla lidem nakupujícím v plzeňském Kauflandu. Hypermarketem procházela v pět hodin odpoledne zcela nahá mladá žena. "Neměla na sobě vůbec nic, ani chlup, a to doslova," vyprávěl očitý svědek Pavel Jenčík.

Interiér kostela sv. Jiljí v Nymburce. Foto: Jan Řehounek
V hypermarketu v Plzni se procházela nahá žena

"Šla rychle hlavní uličkou mezi regály, minula mě s nepřítomným výrazem a zahnula směrem k pokladnám," doplnil.

Pokračování exhibice překazili městští strážníci, kteří se ale v obchodním centru objevili jen pouhou náhodou - měli zde totiž nahlášenou drobnou krádež. Na odstrojenou dámu narazili v pasáži hypermarketu a po kratším pronásledování ji dopravili do služebního vozu.

"Samozřejmě se jí vyptávali na důvody jejího chování, ale vůbec s nimi nekomunikovala," podotkl náčelník plzeňské městské policie Luděk Hosman. Nahou dívku strážníci předali policistům, kteří ji dopravili na psychiatrickou kliniku plzeňské fakultní nemocnice. "Šlo o dvaadvacetiletou Plzeňačku, která byla pacientkou zmíněné kliniky," sdělila mluvčí strážníků Pavla Vaníková.

Akutní psychóza

Psychiatr Karel Moravec soudí, že šlo o akutní psychózu. "V takovém stavu pak postižený člověk přestává ovládat své chování, ztrácí sebekritičnost. Může ze sebe strhat oděv, protože mu to vnitřní hlas přikazuje, třeba se domnívá, že je jeho oblek otrávený," vysvětlil Moravec, podle něhož je žena právě ve věku, který je pro lidi s podobnými duševními poruchami poměrně kritický. "Bohužel tato choroba končívá i trvalou ústavní léčbou," dodal lékař.

Plzeňští muži zákona na podobné akce příliš zvyklí nejsou. "Jen asi před šesti lety jsme měli případ nahého Angličana, který stopoval na jedné z výpadovek. Ten byl ale totálně opilý," uzavřel Hosman.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků