Hlavní obsah

V bazénu bylo tak narváno, že nebyla vidět ani voda

Tropická vedra panují letos v létě nejen u nás, ale i v Číně. Jestli však máte pocit, že česká koupaliště a bazény praskají ve švech, pak vězte, že v nejlidnatější zemi na světě je to mnohem horší. V bazénu v provincii S'-čchuan bylo v sobotu tak narváno, že nebyla vidět ani voda, informovala agentura Reuters.

V bazénu bylo tak narváno, že nebyla vidět ani voda

Do krytého bazénu s vlnami v zábavním centru na jihovýchodě Číny přišlo téměř 15 tisíc návštěvníků, což je téměř trojnásobek toho, na co byl bazén projektován. Při současných teplotách, které v místě dosahují až 41 stupňů Celsia, přijde denně do akvaparku, známého jako Mrtvé moře Číny, průměrně 12 tisíc lidí.

„Je tady tolik lidí. Připomíná to kotel s vařícími se knedlíky,“ popsal atmosféru jeden z plavců v přeplněném bazénu. Kvůli obrovskému počtu návštěvníků zvýšili správci zařízení bezpečnostní opatření.

„Je tam šest až osm lidí, kteří řeší naléhavé případy, a dva až tři plavčíci hlídkují okolo. Také jsme poslali asi deset zaměstnanců přímo do davu k bazénu, aby dávali na návštěvníky pozor,“ uvedl manažer vodního zábavního parku Tchung-ming Wang. U bazénu s vlnami byla zřízena i ambulance na ošetřování drobných zranění.

Podle čínské zpravodajské agentury Sin-chua loni v létě bazén navštívil milión lidí.

Narvané je i metro

Přeplněné však v Číně, kde žije více než miliarda obyvatel, nejsou jen bazény. Před nedávnem se objevily záběry z pekingského metra, kde se na nástupišti linky číslo 13 tlačí tisíce lidí.

BEZ KOMENTÁŘE: Dostat se do pekingského metra je velké umění

Po příjezdu soupravy nastala masová strkanice, do vozů se však dostal jen zlomek cestujících.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků