Hlavní obsah
Zloděj bibli ukradl, aby si zlepšil angličtinu. Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Ukradl 200 let starou bibli z kostela. Vrátil ji po 42 letech, aniž ji otevřel

Psal se rok 1971, když z kostela Nejsvětější Trojice (Holy Trinity Church) v anglickém Hastingsu jeden Němec odnesl 200 let starou bibli. Červíček svědomí v něm hlodal tak dlouho, až nakonec knihu po 42 letech pečlivě zabalil a odeslal farnosti zpět.

Zloděj bibli ukradl, aby si zlepšil angličtinu. Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Ukradl 200 let starou bibli z kostela. Vrátil ji po 42 letech, aniž ji otevřel

Němec dorazil počátkem 70. let 20. století do Hastingsu se svou manželkou, aby se naučil lépe anglicky. Některé lekce se konaly právě v prostorech kostela. Němec byl s kvalitou výuky silně nespokojen a rozhodl se odnést si bibli z kostela jako jakousi kompenzaci za výuku, která byla podle něj nekvalitní a předražená. Bibli si vzal prý proto, aby si mohl angličtinu jejím čtením zpět ve své vlasti vylepšit sám. Nikdy se k tomu však nedostal.

Pokladník kostela Simon Scott uvedl, že dostal od tohoto muže anonymní dopis, ve kterém stálo: „Nebudete věřit tomu, že jste dostali tento dopis a určitě nebudete věřit skutečnosti, že brzy dostanete poštou bibli.”

A skutečně - Němec odeslal rozměrnou bibli v koženém obalu s měděnými sponami ve velké krabici zpět kostelu. V dopisu informoval o tom, že ho lekce angličtiny velmi zklamaly. Bible tam prý volně ležely a připadaly mu nevyužité.

Žena se na něj za krádež zlobila

„Tu knihu si prý vzal jako kompenzaci za tento špatný a drahý kurz. Ve svém dopise však také napsal, že se k tomu nikdy nedostal. Jeho žena na něj navíc byla za krádež naštvaná. Kdykoliv kolem této knihy šel, vždy prý cítil pocit viny, napsal nám muž v dopisu,” řekl Scott.

„Nikdy jsem nenašel kuráž, abych přijel a knihu vrátil osobně. Nyní jsem odešel do důchodu a konečně jsem se rozhodl napravit svůj čin a vrátit se zpět na stranu dobra,” napsal Němec ve svém dopisu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků