Hlavní obsah
Dopravní policista se dočkal při obchůzce nepříjemného překvapení. Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Policista dal autu pokutu za špatné parkování, mrtvý řidič ležel vzadu

Přílišná automatizace pracovních úkonů není vždy ku prospěchu věci. Své už o tom ví i britský dopravní policista, který dával pokutu špatně zaparkovanému vozidlu. Toho, že na zadní sedačce automobilu leží mrtvý člověk, si však povšiml až poté, co pokutu udělil a dal za stěrač.

Dopravní policista se dočkal při obchůzce nepříjemného překvapení. Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Policista dal autu pokutu za špatné parkování, mrtvý řidič ležel vzadu

Šedé terénní vozidlo dostalo za stěrač pokutu za překročení limitu stání na placeném parkovišti nacházejícím se nedaleko řeky Cam, v Cambridgi. Policista si až po udělení pokuty všiml osoby svalené na zadní sedačce. V úplném šoku zvládl pouze přivolat své kolegy a psychicky se zhroutil.

Řidič ve věku 50-60 let dostal podle prvních informací pravděpodobně infarkt. Domněnku však potvrdí či vyvrátí až pitva. Policie však nemá podezření na cizí zavinění.

Manažer parkoviště Phillip Hammer uvedl, že policista, který si těla muže všiml, byl silně  rozrušený.

Policisté nesmí budit lidi v autech

"Když policisté kontrolují zaparkovaná auta, dívají se dovnitř, zda tam je platný parkovací lístek. Těla na zadním sedadle si však policista nevšiml, a tak vypsal pokutu a dal ji autu za stěrač. Teprve těsně před odchodem si všiml něčeho divného na zadní sedačce. Zavolal kolegy a působil velmi vyděšeně," uvedl Hammer.

Policistův kolega, který odmítl být jmenován, potvrdil rozrušení svého kolegy. "Slyšel jsem ve vysílačce jeho volání, působil na mě opravdu otřeseně. Věc se má ale tak, že nemůžeme budit lidi, kteří usnuli v autě, pro případ, že by z toho dostali infarkt."

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků