Hlavní obsah

Pes odnaučil zaměstnance kouřit

Chcete přestat kouřit? Zapomeňte na náplasti a pořiďte si psa. Chlupatý kokršpaněl Rupert takto odnaučil kouřit zaměstnance jedné britské firmy v hrabství West Yorkshire na severu země. Devítiměsíčního mazlíčka pořídili šéfové firmy Relay Recruitment v Bradfordu v lednu, aby pomohli svým lidem vyrovnat se s povánoční depresí.

Pes odnaučil zaměstnance kouřit

Tento krok měl neočekávaný účinek na čtyři ze 12 kuřáků ve firmě. Přestali kouřit, když namísto obvyklé pauzy na cigaretku začali radši chodit na desetiminutovou procházku se psem.

Šéfové firmy jsou nadšeni a plánují pořídit psa i zaměstnancům dalších poboček firmy v Leedsu, Halifaxu a v Yorku. "Potěšil nás účinek, který měl Rupert na zdraví a morálku kolektivu," uvedl mluvčí firmy David Gatehouse.

"Pořídili jsme ho na základě výzkumu o tom, že zvířecí mazlíček snižuje stres a zvyšuje pocit pohody. Pak někdo navrhl, že by ho místo kuřácké pauzy vzal na krátkou pocházku. A myšlenka se ujala. Nyní už čtyři lidé přestali s kouřením nadobro a ostatní ho značně zredukovali. A také všichni zhubli následkem zvýšeného pohybu," dodal podle internetových stránek BBC News.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků