Hlavní obsah
Mládě sibiřské lišky může vzdáleně připomínat špice. Foto: Profimedia.cz

Muž koupil štěně špice, vyrostla mu vzácná sibiřská liška

Muž z čínského města Tchun-kchou si pořídil rozkošné štěňátko malého bílého špice, ale vyrostla mu ve skutečnosti divoká sibiřská liška. Útěchou mu může být fakt, že tak zachránil poměrně vzácné zvíře.

Mládě sibiřské lišky může vzdáleně připomínat špice. Foto: Profimedia.cz
Muž koupil štěně špice, vyrostla mu vzácná sibiřská liška

Muž byl ale podveden prodejcem, od něhož totiž v přepočtu za zhruba 1800 korun koupil loni štěně pomořanského špice. Jenže "pes" ani v jednom roce života nedokáže štěkat, párkrát svého pána kousnul a má podivné chování.

„Nedokáže štěkat, ale místo toho vydává takové vysoké hlasité zvuky, navíc mu roste ocas a je stále delší a delší. Nejvíc mě ale zlobí problém, že od tohoto léta začal pejsek stále více páchnout. A i když ho denně koupeme v šamponu, ten pach je stále silný,“ stěžoval si pan Čang v zoo v Tchun-kchou.

V zoo nakonec zjistili, že se jedná o vzácnou sibiřskou lišku, která podléhá zákonům na ochranu přírody. A zahrada zvíře přijala do své péče jako unikátní exemplář.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků