Hlavní obsah
Adolf Hitler na dobové fotografii. Foto: Profimedia.cz

Britové chtěli Hitlera zneškodnit ženskými hormony

Někteří chtěli vůdce Třetí říše zabít bombou, jiní spoléhali na střelné zbraně a ostatní vymýšleli někdy i hodně šílené cesty, jak dostat Adolfa Hitlera z cesty. Všechny pokusy však byly neúspěšné, rodák z rakouského Braunau nad Innem si vzal nakonec život sám. Britské tajné služby měly přitom úžasný plán, Hitlera chtěly totálně vykolejit podáním velkého množství ženských hormonů.

Adolf Hitler na dobové fotografii. Foto: Profimedia.cz
Britové chtěli Hitlera zneškodnit ženskými hormony

Britští agenti plánovali propašovat do Hitlerových jídel velké dávky estrogenu a učinit ho tak méně agresivním. Zvědové pracující pro Velkou Británii byli prý Hitlerovi dostatečně blízcí, aby se jim podařilo získat přístup k jeho pokrmům, informoval profesor Brian Ford, kterému se podařilo historický plán objevit.

Estrogen byl podle Forda vybrán z jednoduchého důvodu. Nemá žádnou chuť a měl by pomalý a nenápadný efekt. Ochutnávači Hitlerova jídla by si tedy nejspíše vůbec ničeho nevšimli.

"Ten plán byl jasný. Měl se propašovat estrogen do Hitlerových jídel, aby se stal více ženským a méně agresivním. Existovali agenti, kteří by mu to zvládli dostat do jídla. Celé to bylo uskutečnitelné. Vzhledem k tomu, že jídlo před vůdcem vždy ochutnávali nějací lidé, nemělo smysl snažit se ho otrávit. S hormony to ale bylo jinak," dodal Ford, který je mimo jiné také vědeckým popularizátorem.

Na vojáky chtěli Britové svrhnout lepidlo

Plán Hitlera zženštit byl nastíněn v nové Fordově knize nazvané Tajné zbraně: Technologie, věda a závod o vítězství 2. světové války (Secret Weapons: Technology, Science And The Race To Win World War II).

Ford tvrdí, že estrogenový plán byl jen jedním z mnoha podivných pokusů, jak přivést válku k brzkému konci. Mezi ostatní možnosti prý patřilo i svržení lepidla na nacistické jednotky ve snaze přilepit je k zemi či vpašovat do Německa speciální bomby v konzervách s ovocem.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků