Kingston se parkouru věnuje už šest let. Kromě toho se pouští i do jiných adrenalinových kousků. Největší pozornost na sebe upoutal před měsícem, kdy nahrál na internet video, ve kterém visel bez jištění na jedné ruce ze 75metrového jeřábu. [celá zpráva]

V Cambridgi překonával několikametrové mezery mezi domy, chodil po úzkých římsách, skákal z velké výšky na zem nebo šplhal po lešení. Pochopitelně vše bez jakéhokoliv jištění nebo pomoci. Parkour ve slavném univerzitním městě byl ale v porovnání s kouskem na jeřábu podle jeho slov jen slabým odvarem.

Video

BEZ KOMENTÁŘE: James Kingston šplhá na jeřáb v anglickém Southamptonu.

Ne všechny ovšem jeho koníček nadchl. Zástupci univerzity v Cambridge tvrdí, že Kingston neoprávněně vstoupil na celou řadu jejích budov a pozemků. Dvaadvacetiletý Angličan a jeho kolega Scott Bass se hájí tím, že nikomu neuškodili a nechápou, proč se je někdo snaží zastavit.

„V Cambridgi mám pár dobrých přátel a tamní střechy jsou pro moje účely jedny z nejlepších v Británii. Už jsme tam dlouho chtěli jet něco natočit. Konečně se nám to podařilo,“ uvedl Kingston pro list The Telegraph.