Tanabe vede restauraci v centru Tokia již 20 let, z nichž posledních osm se snaží po krůčcích představovat svým zákazníkům jídla s příměsí hlíny. Poslední tři týdny nabízí rovnou celé menu, konečně se mu totiž podařilo najít spolehlivého dodavatele zeminy.

„Čistou hlínu bez chemikálií jsem hledal dlouho. Musel jsem hledat v místech nedotčených zemědělstvím. A pak jsem ji samozřejmě musel vykopat z velké hloubky,“ řekl Tanabe.

Z tohoto důvodu mohl návštěvníkům restaurace nabízet jídla s hlínou pouze občasně a v malém množství. Jeho nový dodavatel mu vozí jeden kilogram nekontaminovaného materiálu denně, Tanabe se tak může vaření z hlíny věnovat naplno.

Jsou to zdravá jídla

„Vodu, vzduch nebo půdu nevytvořil člověk. Jsou součástí přírody a v určitém smyslu jsou živé. Já se snažím přenést tento pocit do jídla,“ dodal Japonec.

Vynalézavý šéfkuchař napřed hlínu lehce povaří, aby se uvolnila chuť. Poté ji proseje sítkem, čímž ji zbaví velkých zrnek písku. Menu obsahuje například polévku nebo sorbet, vše pochopitelně s obsahem hlíny, ale Tanabeho největší pýchou je „hlínové překvapení“. Pod tímto názvem se skrývá plněná bramborová koule pokrytá omáčkou z hlíny.

Tanabe je přesvědčen, že kromě unikátní chuti jsou jeho jídla i zdravá. Pomáhají prý trávení a obsahují velké množství prospěšných minerálů. Mnoho zákazníků se jeho nabídkou nechá zlákat, najdou se ale i tací, kteří by taková jídla nikdy nepozřeli.