Hlavní obsah

Kvůli finanční krizi zanikne 20 miliónů pracovních míst

Dopady finanční krize na světovou ekonomiku způsobí do konce příštího roku zánik 20 milionů pracovních míst. Vyplývá to z prognózy Mezinárodní organizace práce (ILO), která je založena na odhadech Mezinárodního měnového fondu pro vývoj světové ekonomiky.

Kvůli finanční krizi zanikne 20 miliónů pracovních míst

Zasaženy budou podle prognózy nejpravděpodobněji finanční služby, stavebnictví, realitní aktivity a automobilový sektor. Generální ředitel ILO Juan Somavia upozornil, že úbytek pracovních míst by mohl být ještě výraznější, pokud MMF své odhady zhorší.

"Musíme mluvit o finanční krizi z hlediska toho, co se stane s lidmi a co se stane s pracovními místy a podniky," řekl Somavia. Dodal, že ILO chce řídit diskuse o řešení krize, které by směřovaly k tvorbě pracovních míst a dalším opatřením na podporu "skutečné ekonomiky".

Počet nezaměstnaných ve světě se podle šéfa ILO kvůli finanční krizi koncem příštího roku vyšplhá na 210 milionů z loňských 190 milionů. Poprvé v historii by tak překročil hranici 200 milionů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků