Hlavní obsah

I svářečky mohou být při práci půvabné. Umožní to nové designové kukly

Ženy v typicky mužských profesích byly běžně k vidění v poválečné Evropě, v jejíchž ekonomikách najednou scházely milióny padlých. Teď se tento trend vrací. Například žen – svářeček už je tolik, že se společnost 3M jako první na světě rozhodla vyvinout pro ně řadu speciálních designových ochranných kukel.

I svářečky mohou být při práci půvabné. Umožní to nové designové kukly

Předcházel tomu ovšem hloubkový průzkum ženských „svářečských“ motivací. Výsledkem je definování tří společných témat, která se v různých podobách vyskytovala ve výpovědích všech žen:

- Hrdost, že vykonávají práci, kterou mají rády
- Touha vyjádřit svou jedinečnou kreativitu skrze svařování
- Uspokojení, že dokáží překonat překážky, které stojí na cestě k tradičně mužskému povolání

Výsledkem je 3M Speedglass 100 Series – Woman’s Collection, svařovací kukly, které mají ještě více posílit všechny tři zmíněné aspirace žen.

„Naše společnost se dlouhodobě snaží o aktivní podporu žen v nejrůznějších pracovních odvětvích,“ říká Eva Mandíková z marketingového oddělení divize Ochrany zdraví, bezpečnosti při práci a životního prostředí společnosti 3M „Oblast svařování je proto dalším logickým krokem naší snahy o dosažení jejich maximální spokojenosti. Věříme, že tím dáváme ženám možnost naplno projevit jejich kreativitu a vášeň, kterou do své práce vkládají.“

Mezi vlastnosti těchto dámských kukel patří kromě jedinečného vzhledu také ergonomický náhlavní pásek, upravený pro hlavy menších velikostí, a volitelná příslušenství jako dodatečná ochrana krku a hlavy, zvětšovací skla a mnoho dalších.

Jak funguje systém Speedglass

Speedglass je samozatmívací systém, který se aktivně používá již od roku 1981. Umožňuje vytvářet přesné sváry v rekordně krátkém čase bez rizika poškození zraku svářeče. Jeho základní myšlenka spočívá v kombinaci tekutých krystalů, polarizačních filtrů a elektroniky, které ve výsledku bezpečně odstíní UV záření vznikající při svařování. Zároveň umožní majiteli bezproblémové vidění za všech okolností, které podle výzkumu zvyšuje produktivitu práce až o 25 %.

„Ve chvíli, kdy není svářečka zapnutá, umožňuje kukla výhled srovnatelný s nasazenými slunečními brýlemi. Jakmile ale dojde ke spuštění svářečky, systém Speedglass se během 0.1 milisekundy pod dopadajícím světlem automaticky ztmaví a bezpečně tak odstíní potřebné množství záření,“ uvádí Mandíková, a dodává: „To umožňuje svářeči pracovat s neustále nasazenou kuklou, čímž se šetří čas, nepřesnosti sváru i obratle svářeče, značně namáhané neustálým zvedáním a zavíráním kukly.“

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků