Hlavní obsah
 

Sony prodalo 100 milionů PlayStationů 4. Oslavy přesto nejsou na místě

Prodeje čtvrté generace televizní konzole PlayStation pokořily pomyslnou hranici 100 milionů kusů. Na tomto úspěchu se podílejí především dva vylepšené modely, PlayStationy 4 Slim a 4 Pro. Informovali o tom zástupci společnosti Sony společně se zveřejněním hospodářských výsledků.

 
Sony prodalo 100 milionů PlayStationů 4. Oslavy přesto nejsou na místě

V celém uplynulém roce si konzoli od Sony pořídilo 17,8 milionu lidí, v hospodářských výsledcích za uplynulé čtvrtletí si přitom některou verzi PlayStationu 4 pořídilo 3,2 milionu lidí.

Přestože překonání milníku 100 milionů prodaných konzolí je jistě úctyhodným výkonem, vedení společnosti Sony patrně oslavovat nebude. Z hospodářských výsledků totiž vyplývá, že tržby divize videoher se propadly – a platí to také o další elektronice, tedy například o televizorech a videokamerách.

Celkové tržby Sony se snížily o 1,9 procenta na 1,9 bilionu jenů a společnost současně snížila jejich prognózu na celý rok.

Sony PlayStation 4 Slim

Foto: archív výrobce

Sony PlayStation 4 Pro

Foto: archív výrobce

Žezlo zatím drží PlayStation 2

Pokud se zaměříme čistě na televizní konzole, je ale pokoření stomilionového milníku rozhodně pozoruhodné. V minulosti se to totiž podařilo pouze jedinému hernímu systému od Sony – konzoli PlayStation 2, která našla domov u 155 miliónů herních fandů.

Jaký podíl mají právě nové čtyřky na zmiňovaných 100 miliónech prodaných kusů, tedy zda je větší zájem o PS4 Slim či PS4 Pro, však zástupci společnosti Sony neprozradili.

PlayStation 2

Foto: archív výrobce

Čekání na novou pětku

Lze nicméně předpokládat, že zájem o oba PlayStationy v nadcházejících měsících příliš neporoste, už příští rok by totiž měl přijít na pulty obchodů nástupce s pořadovým číslem pět. O něm se již dříve rozpovídal v rozhovoru pro server CNET šéf herní a zábavní divize tohoto japonského elektronického gigantu Jim Ryan.

PlayStation 5 bude zvládat hraní ve 4K při obnovovací frekvenci 120 Hz. Novinka bude také vybavena moderní SSD jednotkou. Díky tomu bude chod celého zařízení rychlejší, a to od startu přes instalaci aplikací až po spouštění jednotlivých titulů.

Na bližší informace o hardwarové výbavě si budeme muset nicméně ještě počkat. Podle dřívějších informací však PlayStation 5 bude pohánět AMD Ryzen ve třetí generaci společně s grafickou kartou Radeon Navi.

PlayStation 4

Foto: archív výrobce

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků