V minulém týdnu se dostal na samotný vrchol žebříčku fotbalový simulátor FIFA 18. Za druhým Kingdom Come: Deliverance ale skončila i například velmi populární hra Grand Theft Auto 5. Ta přitom byla ještě loni před Vánocemi nejprodávanějším titulem vůbec. [celá zpráva]

Video

Upoutávka na hru FIFA 18

Zdroj: archív tvůrců

Video

Trailer ke hře GTA V

Zdroj: archív tvůrců

Za Kingdom Come: Deliverance stojí český vývojář Daniel Vávra, kterého hráči znají díky prvnímu dílu dnes již legendární Mafie. Nejen proto je ale tento projekt tak ambiciózní. Kingdom Come: Deliverance totiž vybočuje z tradičního žánru RPG. Zasazení titulu se totiž točí kolem skutečných událostí z 15. století, kdy byl český král Václav IV. unesen a jeho bratr Zikmund se pomocí uherské armády pokusil ovládnout Čechy.

Za hrou však nestojí pouze Daniel Vávra, ale také neméně slavný Viktor Bocan, který se podílel na sérii Operace Flashpoint, nebo Martin Klíma, jenž byl jedním ze zakladatelů herního průmyslu v ČR.

Ukázka ze hry Kingdom Come: Deliverance

Ukázka ze hry Kingdom Come: Deliverance

FOTO: archív tvůrců

Cesta k vývoji ale nebyla rozhodně jednoduchá. Nejdříve vývojáři objížděli různé vydavatele s prototypem, ale všude je odmítli, případně dostali špatné nabídky. Kvůli tomu se rozhodli jít v roce 2014 na platformu Kickstarter, kde od hráčů chtěli 300 000 liber, což je s dnešním kurzem přes osm a půl miliónu korun.

Ke konci ale vybrali hezký jeden milión sto tisíc liber (necelých 32 miliónů korun). To jim zajistilo získání důvěry investora Zdeňka Bakaly, který už financoval samotný prototyp, a tak v čele s ním získali dostupné prostředky pro vývoj plné hry.

Ukázka ze hry Kingdom Come: Deliverance

Ukázka ze hry Kingdom Come: Deliverance

FOTO: archív tvůrců

Může se vám hodit na službě Zboží.cz: