Jen od května letošního roku se na celém světě prodalo na pět miliónů kopií Grand Theft Auto 5 (GTA V). V tomto čísle jsou přitom započítány verze pro televizní konzole i klasické počítače. Celkově se tak prodalo již bezmála 83 miliónů disků a digitálních verzí.

Aktuálně jde tak o nejprodávanější hru všech dob, uvedl Gameinformer. Žádný z titulů totiž nebyl ještě nikdy populárnější.

Ukázka ze hry GTA V

Ukázka ze hry GTA V

FOTO: Rockstar Games

První den vydělala hra miliardy

To, že Grand Theft Auto 5 bude naprostým hitem, bylo jasné už při zahájení prodeje. Jedna z nejočekávanějších her poslední doby na tržbách během prvních 24 hodin vydělala 800 miliónů dolarů (15,4 miliardy Kč). Podle serveru The Verge se tak stala nejrychleji prodávaným dílem v historii celé série této populární akční videohry.

Předchozí díl GTA IV byl na trh uveden na konci dubna roku 2008. Za první týden utržila hra rekordních 500 miliónů dolarů a po prvním měsíci ji vlastnilo již více než 8,5 miliónu hráčů.

Tři hlavní hrdinové

Zatím všechny díly GTA měly pouze jednoho hlavního hrdinu, jehož celý život ovládal pouze hráč. V pětce jsou tentokráte ústřední postavy hned tři a je mezi nimi možné libovolně přepínat.

Ukázka ze hry GTA V

Ukázka ze hry GTA V

FOTO: Rockstar Games

Fanoušci, kteří titul zatím neokusili, se mohou těšit na vykrádání bank, policejní přestřelky, automobilové honičky i na role nájemných zabijáků. Pokud je nebude bavit plnit ve hře úkoly, mohou si užívat rozlehlého světa, který GTA nabízí, a stát se spořádaným taxikářem nebo zmrzlinářem.

Více se o hře Grand Theft Auto 5 dozvíte v našem dřívějším článku. [celá zpráva]

Může se vám hodit na službě Zboží.cz: