Hlavní obsah

Sun Micro koupí databázovou MySQL, zaplatí za ni miliardu dolarů

Americká firma Sun Microsystems koupí výrobce databázových programů MySQL. MySQL vyvíjí databázové programy s otevřeným zdrojovým kódem. Sun Micro oznámil, že si díky akvizici rozšíří své aktivity na trhu databázových aplikací. Za převzetí MySQL zaplatí miliardu dolarů.

Sun Micro koupí databázovou MySQL, zaplatí za ni miliardu dolarů

Sun Micro odhaduje roční obrat trhu s databázovými aplikacemie na 15 miliard dolarů.

Sun Micro koupí všechny akcie MySQL za 800 miliónů dolarů v hotovosti. Součástí dohody jsou ale i opční kontrakty, jejichž cenu odhaduje Sun Micro na 200 miliónů dolarů.

Databáze MySQL s otevřeným kódem se běžně užívají napříč operačními systémy a dodávají je různí prodejci počítačového hardwaru a aplikací.

Sun Micro předpokládá, že transakci dokončí ještě během nynějšího fiskálního roku, který skončí v červnu. Někteří analytici ale uvádějí, že je cena za MySQL příliš vysoká.

Sun Microsystems vyrábí servery a vyvíjí pro ně software včetně vlastního operačního systému Solaris. Na trhu serverových počítačů mu konkurují větší firmy International Business Machines a Hewlett-Packard. Sun měl podle průzkumové agentury IDC loni na konci června na světovém trhu podíl 13 procent, IBM 31 procent a HP 28,2 procenta.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků