Hlavní obsah
Stránky startupu SQLdep Foto: repro sqldep.com

Český startup SQLdep koupila belgická Collibra

Investiční skupina Rockaway prodala svůj čtvrtinový podíl v tuzemském startupu SQLdep zabývajícím se analýzou dat belgické společnosti Collibra. Ta ovládla i podíly zakladatelů SQLdep, Martina Masaříka a Miroslava Šemory a má tak 100 procent společnosti. Rockaway to uvedla v tiskové zprávě. Cenu nesdělila, ale podle informací ČTK měla transakce hodnotu stovek milionů Kč.

Stránky startupu SQLdep Foto: repro sqldep.com
Český startup SQLdep koupila belgická Collibra

"Collibra je pro nás přirozeným a logickým partnerem, naše vize a přístup byl od počátku velmi kompatibilní. Máme radost, že společně budeme moci pomáhat uživatelům získávat hodnotu z jejich dat, pomáhat jim dělat lepší rozhodnutí a dále inovovat celé odvětví," uvedl Masařík, který se spolu s celým týmem připojí k týmu Collibry.

SQLdep je cloudová služba, která dokáže rychle zmapovat a vizualizovat datové toky. Tím šetří práci vývojářům, firmě náklady a pomáhá datovým analytikům s kvalitnější správou dat, dokumentací a celkovým řízením dat.

Collibra vznikla v Belgii v roce 2008 a od té doby vyrostla do světového lídra ve svém oboru s kapitalizací přes jednu miliardu dolarů. Akvizice SQLdep je prvním strategickým nákupem ze strany Collibry a poskytne společnosti funkcionalitu automatizované vizuální analýzy dat, která tak rozšíří jejich stávající platformu.

Co je to startup?

Pojem startup označuje novou firmu nebo začínající projekt, jehož tvůrci jsou na samém začátku podnikání.

Poprvé začal být používán před rokem 2000, kdy v zámoří vzniklo během internetové horečky mnoho takovýchto společností. V posledních letech zažívají startupy opět renesanci.

Pro Rockaway Jakuba Havrlanta jde od začátku letošního roku už o druhý úspěšný exit z jejich startupové divize. Do firmy první investici poslali už v roce 2015, takže na její zhodnocení musela několik let počkat. Rockaway vlastní podíly například v Mall.cz nebo v Invia.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků