Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Miloslav Fišer, Novinky

Kyberzločinci ukradli virtuální mince za více než 675 miliónů korun

Na více než 675 miliónů korun si přišli počítačoví piráti, kteří odcizili virtuální mince tether, které jsou konkurencí bitcoinů. Pikantní na tom je, že je kyberzločinci ukradli přímo ze společnosti Tether Treasury, jež má na starosti správu měny tether a vydávání nových mincí.

Ilustrační foto Foto: Miloslav Fišer, Novinky
Kyberzločinci ukradli virtuální mince za více než 675 miliónů korun

Ke krádeži stamiliónů ve virtuálních mincích mělo dojít už minulý týden v neděli. Zástupci podniku to ale oficiálně oznámili až v noci na úterý. Detaily o samotném útoku zatím nejsou k dispozici.

Webové stránky společnosti Tether Treasury jsou od samotného útoku nedostupné.

Krádež řeší policie

Případem by se měla již zabývat policie. Vyšetřovatelé ale zatím neprozradili, zda mají nějaké stopy. Známá by však měla být podle serveru TechCrunch adresa virtuální peněženky, kam útočníci všechny odcizené peníze poslali.

Je nicméně velmi nepravděpodobné, že by se je podařilo vypátrat. Samotné peněženky totiž nejsou registrovány na konkrétní uživatele a monitorovány nejsou ani vklady či výběry, všechny transakce probíhají anonymně.

Tether patří mezi dvacet nejpopulárnějších virtuálních měn. Jedna virtuální mince má hodnotu zhruba 21 korun. V oběhu jsou aktuálně mince s hodnotou přesahující 14 miliard korun.

Bitcoiny a další virtuální měny

Virtuálních měn existuje mnoho. Jednou z nejstarších a aktuálně nejpopulárnějších jsou tzv. bitcoiny. Ty vznikly už v roce 2009, větší popularitě se ale těší v posledních letech. Tato měna byla vytvořena tak, aby se nedala ovlivňovat žádnou vládou ani centrální bankou.

Kybernetické mince „razí“ síť počítačů se specializovaným softwarem naprogramovaným tak, aby uvolňoval nové mince stabilním, ale stále klesajícím tempem. Počet mincí v oběhu má dosáhnout nakonec 21 miliónů, což má být kolem roku 2140.

Bitcoiny a další kryptoměny se těší velké popularitě především coby prostředek pro investici. Kurzy však často kolísají. Evropský bankovní úřad kvůli tomu dokonce varoval spotřebitele, že neregulované virtuální měny představují velké riziko. Jejich vklady totiž nejsou nijak chráněny. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků