Hlavní obsah
Ilustrační snímek Foto: Profimedia.cz

Češi jsou se svým stávajícím bydlením spokojeni, s chutí si ho vylepšují

Drtivá většina Čechů je spokojena se svým stávajícím bydlením. Není divu, snaží se ho totiž neustále vylepšovat. V posledních třech letech dvě třetiny lidí investovaly do nového vybavení své domácnosti v průměru téměř 50 tisíc korun.

Ilustrační snímek Foto: Profimedia.cz
Češi jsou se svým stávajícím bydlením spokojeni, s chutí si ho vylepšují

Osm z deseti Čechů oslovených v průzkumu agentury Nielsen Admosphere pro společnost Profi Credit se svěřilo, že je se svým současným bydlením spokojeno. Pouze u osmi ze sta vyvolává úroveň jejich bydlení negativní pocity.

„Od vysoké spokojenosti Čechů se svým bydlením se odvíjí jejich momentální úvahy o stěhování do nového. Uvažuje o něm pouze výrazná menšina“, uvedl Pavel Klema ze společnosti Profi Credit.

Z průzkumu vyplynulo, že změnit své bydlení je pevně rozhodnuta desetina Čechů, každý osmý stěhování zvažuje.

Naprostá většina lidí (devět z deseti oslovených) už zkušenost se stěhováním má. Třetina se dokonce ve svém životě stěhovala třikrát a více. O stěhování častěji uvažují lidé žijící v bytech (29 procent) oproti obyvatelům rodinných domů (12 procent) a výrazně častěji lidé žijící v nájmu (42 procent).

Na spokojenost má vliv i nové vybavení

Na to, jak dobře se lidem bydlí i jak se doma cítí, má pochopitelně vliv i vybavení domácnosti. Například nový nábytek, pračku nebo televizi si v posledních letech pořídila většina z nich.

Největší podíl respondentů (36 procent) své bydlení nákupem nových věcí vylepšil v uplynulých 12 měsících. Více než čtvrtina (27 procent) do nového vybavení investovala před více než rokem, ale méně něž před třemi lety. Necelá čtvrtina (24 procent) pak dříve než před třemi lety. Pouze každý osmý oslovený si nové vybavení do domácnosti nepořizoval vůbec.

Kolik Češi za poslední 3 roky investovali do nového vybavení

Foto: Martin Havelka, Novinky

Češi do nového vybavení v posledních třech letech investovali i nemalé částky. V průměru se jedná o téměř 50 tisíc korun.

Anketa
Kolik utrácíte za vylepšení svého bydlení ročně?
Méně než 10 000 Kč.
12.9 %
10 000 až 20 000 Kč.
8 %
Více než 20 000 Kč.
23.9 %
Bydlení vylepšuji jen nárazově.
55.2 %
Celkem hlasovalo 1721 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků