Hlavní obsah

Zaměstnanci Teska odvolali stávkovou pohotovost

Odboráři společnosti Tesco Stores ČR v pátek přerušili stávkovou pohotovost, kterou vyhlásili kvůli nízkému počtu zaměstnanců v prodejnách. Tesco přislíbilo posílení personálu prodejen a odboráři od plánovaných protestních akcí zatím upustili. Informoval o tom předseda podnikového odborového výboru společnosti Tesco Stores ČR Milan Matušík.

Zaměstnanci Teska odvolali stávkovou pohotovost

"Zaměstnavatel k dnešnímu dni učinil taková opatření, která odpovídají potřebnému navýšení a tím zajištění personálního obsazení provozoven tak, aby byl narovnán dosud poddimenzovaný stav pracovníků a byl zajištěn provoz v předvánočním a vánočním období," uvedl Matušík.

Podle něho ale odboráři budou personální situaci v prodejnách Tesco nadále pečlivě sledovat.

Odboráři ve středu dali společnosti Tesco čtyřiadvacetihodinovou lhůtu na splnění jejich požadavků ohledně posílení počtu pracovníků obchodů Tesco v předvánočním období a pohrozili protestními akcemi. Po vyhodnocení situace se v pátek ráno rozhodli stávkovou pohotovost přerušit.

Vedení Teska tvrdí, že v předvánočním období bude v obchodech dostatek pracovníků i brigádníků. "Na středečním pravidelném setkání jsme odbory seznámili s plánem personálního obsazení prodejen během vánočního období. Odbory tento plán přijaly," řekla ve čtvrtek mluvčí společnosti Tesco Stores ČR Eva Karasová.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků