Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky

ÚOHS podnikne šetření v oblasti energetiky, chce jí lépe porozumět

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) provede rozsáhlé sektorové šetření v oblasti energetiky. Uvedl to místopředseda ÚOHS Michal Petr. Podle hlavního ekonoma ÚOHS Milana Broučka chce antimonopolní úřad lépe porozumět tomuto trhu, se kterým se neustále ve svých řízeních potýká.

Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky
ÚOHS podnikne šetření v oblasti energetiky, chce jí lépe porozumět

"Sektorové šetření bude mít širší záběr než šetření, které v této oblasti momentálně realizuje Evropská komise," uvedl bez bližších podrobností Brouček.

Podle dostupných informací EK v rámci zkoumání poměrů na českém energetickém trhu vyšetřuje tajnou dohodu o rozdělení tohoto trhu. Komise loni v listopadu podnikla razie v kancelářích ČEZ a Energetického a průmyslového holdingu (EPH), což je společný podnik J&T, finanční skupiny PPF a společníka J&T Daniela Křetínského. Nyní EK vyšetřuje stav hospodářské soutěže na českém energetickém trhu.

Oblastí energetiky se ÚOHS průběžně zabývá. V poslední době prošetřoval například ceny elektřiny nebo údajné netransparentní obchodování s elektřinou na Pražské energetické burze. Úřad řešil také otázku připojování nových fotovoltaických elektráren. Ani v tomto případě pochybení nenašel. Naopak v minulosti pokutoval například společnost ČEZ za zákazy zpětného dovozu elektrické energie a také společnost RWE.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků