Hlavní obsah
Patronka soutěže ČESKO ZPÍVÁ, zpěvačka Kamila Nývltová Foto: Milan Stryja

ÚAMK dluží státu peníze, dálniční známky zatím prodávat nebude

Ministerstvo financí v pátek oznámilo, že dálniční kupóny na rok 2005 budou distribuovat Česká pošta a pobočky asistenční služby ABA, která je distribuuje například na čerpací stanice. Ústřední automotoklub, který známky prodával i letos, má smůlu. Dokud neuhradí dluh za prodej známek z roku 2004, nové distribuovat nebude.

Patronka soutěže ČESKO ZPÍVÁ, zpěvačka Kamila Nývltová Foto: Milan Stryja
ÚAMK dluží státu peníze, dálniční známky zatím prodávat nebude

V prosinci ministerstvo financí zveřejnilo, že ÚAMK mu dluží za prodej dálničních známek 83 miliónů korun. Firma to ale odmítá. Neshody prý vznikly kvůli rozdílnému účtování. Peníze odvádí průběžně a zda něco dluží, se uvidí až po 15. březnu 2005. Ministerstvo ale nesouhlasí a smlouvu o prodeji známek se společností už neprodloužilo.

"Smlouvu je ministerstvo financí připraveno uzavřít poté, kdy budou ze strany ÚAMK splněny smluvně stanovené podmínky," uvedl mluvčí ministerstva Marek Zeman.

Na rok 2005 je v distribuci 1,2 miliónu kusů dálničních známek. Česká pošta je bude prodávat na 3400 prodejních místech, asistenční služba ABA na 1098 místech, nejvíce na čerpacích stanicích. Nejvíce, přes 600 tisíc, je ročních známek pro osobní vozidla do 3,5 tuny. Vydaných známek je zhruba o třetinu více než na rok 2004.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků