Hlavní obsah
Martin Pecina (ČSSD) Foto: Petr Horník, Právo

Pecina si nerozumí se Sobotkou, nastoupí jako manažer ve Vítkovicích

Poslanec ČSSD a bývalý ministr vnitra Martin Pecina nastoupí jako manažer ve strojírenské skupině Vítkovice Holding. Uvedla to mluvčí holdingu Eva Kijonková. Pecina o víkendu prohlásil, že kvůli nesouhlasu se současnou politikou strany vůči koaliční vládě ODS, TOP 09 a VV složí v dubnu poslanecký mandát. Vadí mu také, že s ním nový předseda ČSSD Bohuslav Sobotka údajně nechce spolupracovat.

Martin Pecina (ČSSD) Foto: Petr Horník, Právo
Pecina si nerozumí se Sobotkou, nastoupí jako manažer ve Vítkovicích

Pecina minulou sobotu ČTK po sjezdu sociálních demokratů a volbě nového vedení strany řekl, že odejde ze Sněmovny zřejmě na dubnové schůzi. Členem ČSSD zůstane.

"Pan Sobotka mě odmítl kamkoli angažovat, vyhodil mě z politického grémia, z předsednictva, kde jsem byl za Jiřího Paroubka," uvedl Pecina, který byl v úřednické vládě Jana Fischera ministrem vnitra.

Soudí, že pro něj není v sociální demokracii pod Sobotkovým vedením místo. "Abych jenom seděl ve Sněmovně a koukal, to je asi zbytečné," dodal Pecina.

Sobotka v reakci označil Pecinu za člověka, jemuž bytostně vyhovuje exekutiva. Ve sněmovně se prý trápil. "Jak znám Martina Pecinu, příliš to zřejmě nesouvisí s politikou... Ale pro sebe bude hledat nové životní uplatnění," uvedl k jeho plánovanému odchodu z parlamentu Sobotka.

Pecina dříve také vedl Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Do Fischerovy vlády ho nominovala ČSSD, byl nestraníkem. Do sociální demokracie vstoupil před sněmovními volbami.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků