Hlavní obsah

Německý koncern E.ON propustí tisíce lidí, píšou německé noviny

Německý energetický gigant E.ON chystá podle deníku Süddeutsche Zeitung v reakci na rychlý ústup Německa od jádra masivní propouštění. V ohrožení je údajně až 10 000 pracovních míst, což by představovalo odchod více než deseti procent zaměstnanců společnosti, která působí i v Česku.

Německý koncern E.ON propustí tisíce lidí, píšou německé noviny

"V rámci značně změněných rámcových podmínek nyní E.ON prověřuje možné úpravy strategie a uspořádání společnosti. Rozhodnutí ale ještě nepadla," uvedl mluvčí firmy s tím, že blíže se k celé věci vyjadřovat zatím nebudou.

V současnosti má E.ON celkem asi 85 000 zaměstnanců, jen v Německu jich je přes 30 000. S ročním obratem přibližně 93 miliard eur (asi 2,25 biliónu korun) se řadí na první místo mezi německými energetickými koncerny.

Přichází éra šetření

Podle německého deníku však musí firma v důsledku schváleného předčasného uzavření jaderných elektráren v Německu do roku 2022 počítat se ztrátami v řádech miliard eur a kvůli vlastnímu zadlužení 45 miliard eur (asi 1,1 biliónu korun) jí současně schází prostředky na investice do alternativních zdrojů. E.ON je proto nucen radikálně šetřit.

Chystané propouštění by se podle informací deníku mohlo dotknout všech oblastí působení společnosti. Nejmenovaný zdroj listu z vlivné odborové organizace zaměstnanců koncernu očekává, že zhruba třetina míst by se rušila v Německu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků