Hlavní obsah
Úplná uzavírka dálnice D1 a její objízdné trasy Foto: Mapy.cz s ŘSD

Na D1 u Mirošovic budou bourat most, dálnici uzavřou

Dálnice D1 mezi Mirošovicemi u Prahy a Šternovem na Benešovsku bude od sobotního večera do neděle ráno zavřená kvůli bourání šířkově nevyhovujícího mostu na 23. kilometru. Osobní auta pojedou objížďkou přes Benešov, nákladní přes Tábor, informoval mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Studecký.

Úplná uzavírka dálnice D1 a její objízdné trasy Foto: Mapy.cz s ŘSD
Na D1 u Mirošovic budou bourat most, dálnici uzavřou

„Jedná se o původní nadjezd, který byl postaven spolu s dálnicí D1 v 70. letech. Nový nadjezd bude řidičům k dispozici již v listopadu letošního roku,” uvedl mluvčí.

Provoz jedním pruhem v obou pásech začne kvůli přípravným pracím v sobotu v poledne. Úplná uzavírka mezi 21. a 41. kilometrem je plánována od sobotních 18.00 do nedělních 8.00.

Objížďka pro auta do 12 tun povede z exitu 41 po silnicích II/111 a II/112 do Benešova a dále po silnici I/3 na exit 21 Mirošovice. Vozidla nad 12 tun budou jezdit přes Mirošovice po silnici I/3 a D3 na Tábor a dále po silnicích I/19 a I/34 na exit 90 Humpolec. Provoz jedním pruhem v obou pásech začne v neděli v 8.00 a potrvá do 14.00.

Modernizace D1 v roce 2019

Foto: David Ryneš, Mapy.cz

Rekonstrukce nejvytíženější tuzemské dálnice je rozdělena do úseků, které se opravují postupně. Dosud bylo podle Studeckého zprovozněno 90 kilometrů nové dálnice. „Dalších 31 kilometrů je v současné době v realizaci. Zbylých 40 kilometrů bude zahájeno ještě během letošní stavební sezony," dodal.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků