Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky

Kapitán letadla ČSA ve vzduchu zkolaboval, oživit se ho už nepodařilo

Letoun Českých aerolinií (ČSA) na lince z Varšavy musel kolem poledne nouzově přistát na pražském letišti. Důvodem byla zdravotní indispozice kapitána letadla. Jak informovala mluvčí ČSA Hana Hejsková, oživit se ho už nepodařilo.

Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky
Kapitán letadla ČSA ve vzduchu zkolaboval, oživit se ho už nepodařilo

„Mohu potvrdit, že k přistání pravidelné linky z Varšavy byla přivolána lékařská asistence, a to z důvodu indispozice jednoho člena posádky,“ uvedla Hejsková pro Novinky s tím, že život kapitána se už nepodařilo zachránit

„Je to velká tragédie, všichni cítíme zármutek a zároveň vyjadřujeme hlubokou soustrast jeho nejbližším,“ dodala mluvčí

Podle Hejskové nebyla bezpečnost cestujících nijak ohrožena a přistání proběhlo bez problémů. „Provedl je standardně druhý z dvojice pilotů. Jde o situaci, se kterou se při výcviku pilotů počítá,“ doplnila Hejsková.

„Celé posádce letu OK-777 je třeba vyjádřit poděkování za velmi profesionální a nadstandardní zvládnutí této události,“ sdělila Hejsková.

Rovněž podle mluvčí Letiště Praha Evy Krejčí dopadlo přistání v pořádku. Protože se jednalo o nouzové přistání, objevili se na ranveji také hasiči. Při přistání dostal letoun ČSA přednost před jinými letadly, ta proto musela vyčkávat jistou dobu ve vzduchu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků