Hlavní obsah

Zavřít mohou, zaplatit musí, prohlásil Altner. Své stíhání považuje za politickou kriminalizaci

Advokát Zdeněk Altner považuje své trestní stíhání kvůli zpronevěře za politickou kriminalizaci. Ve vyjádření uvedl, že se stíháním nenechá donutit, aby upustil od vymáhání 337 miliónů korun, které mu podle čtvrtečního rozsudku pražského městského soudu má zaplatit ČSSD za zastupování v kauze kolem Lidového domu.

Zavřít mohou, zaplatit musí, prohlásil Altner. Své stíhání považuje za politickou kriminalizaci

Obvodní soud pro Prahu 10 v pátek odvolal policejní pátrání po Altnerovi, který je stíhaný kvůli zpronevěře víc než 800 000 korun, za což mu hrozí dva až osm let vězení. Prokázalo se totiž, že se účastnil jednání ve sporu s ČSSD. [celá zpráva]

Altner se v prohlášení podivil, že mu policie nedoručovala písemnosti ohledně stíhání na jeho adresu v Praze 10. „Ale (posílala je) na ohlašovnu Obecního úřadu Třebotov, kde jsem byl proti své vůli rozhodnutím úřadů registrován k trvalému pobytu a kde nemohu přebírat poštu,” uvedl.

Řízení se do pátku vedlo jako proti uprchlému, po aktuálních zjištěních byl nařízen termín hlavního líčení na 27. dubna.

Obvodní soud, který mi doručuje desítky exekučních zásilek, neví, na jakou adresu mi má doručit trestní zásilky.
Zdeněk Altner

„Obvodní soud, který mi doručuje desítky exekučních zásilek, neví, na jakou adresu mi má doručit trestní zásilky,” napsal Altner. Stíhání v nepřítomnosti svědčí o „hysterické obavě” z toho, že bylo rozsudkem rozhodnuto jen o jediném nároku z mandátní smlouvy, uvedl.

Informace o trestním stíhání, které se objevily po rozhodnutí městského soudu ve sporu s ČSSD, proto považuje za politickou skandalizaci. „Pokud mě má zastrašit, abych upustil od vymáhání rozsudku na ČSSD alespoň odkladem splátek, dosáhne pravého opaku, zavřít mohou, zaplatit musí,” napsal s tím, že loni v listopadu odmítl zákulisně jednat o tom, že by se svých nároků vůči sociální demokracii vzdal.

Soud ve čtvrtek Altnerovi pravomocně přiznal, že mu musí ČSSD zaplatit dlužnou částku přes 18,5 miliónu korun za právní pomoc ve sporu o sídlo strany. Tato částka se zvýšila o dalších více než 318 miliónů korun smluvní pokuty. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků