Hlavní obsah
 

Traktorový simulátor rozbili návštěvníci muzea během prvního měsíce užívání

Národní zemědělské muzeum v Praze přidalo v lednu do stálé expozice Jede traktor i prototyp trenažéru Zetor. A zájem o jízdu byl tak veliký, že návštěvníci stihli trenažér velmi rychle poškodit. Nyní už ale opět funguje, láká muzeum na svou atrakci.

 
Traktorový simulátor rozbili návštěvníci muzea během prvního měsíce užívání

„Ten zájem byl až takový, že návštěvníci trenažér rozbili. Mezi některými byli tak vášniví řidiči, že se jim přes odolnost traktoru podařilo urvat řadicí páku a ruční brzdu,“ řekla Novinkám mluvčí muzea Jitka Taussiková s tím, že momentálně je už stroj opět v plném provozu.

Řadicí páka musela už projít opravou.

Foto: Novinky

Simulátor má hodnotu dvou miliónů korun. „Všechny komponenty jsme dostali od firmy Zetor, ale nákladná byla samotná instalace, vývoj systému a propojení ovládacích prvků s digitálním projektorem,“ doplnila Taussiková.

Pocit skutečné jízdy

Kabina traktoru je vybavená stejnými prvky, jaké má skutečný stroj.

„Návštěvníci si mohou vyzkoušet jízdu po městě nebo i orbu na poli. Ovládání je autentické. Přidáváte plyn, řadíte, brzdíte, větráte si, pouštíte světla a výhled z kabiny je podmanivý. Míjíte autobus, pěší lidi…,“ vyjmenovala mluvčí muzea.

Pro malé děti, které na trenažéru ne všude dosáhnou, mají hned vedle připravený dětský bagr. Kromě něj jsou v expozici pro děti k dispozici i odrážedla, šlapací traktůrky nebo počítačová hra Farming Simulator 2015.

Jede traktor

Vlastní expozice Jede traktor představuje více než dvacet typů traktorů od tuzemských i zahraničních výrobců vyrobených v letech 1917 až 1953. Jde o výběr z rozsáhlých sbírek muzea, které se zabývá mapováním továrních řad výrobců, jako je Svoboda, Zetor, Wikov či John Deer.

Expozice Jede traktor nabízí výstavu více než dvaceti typů traktorů.

Foto: Novinky

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků