Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Eric Gaillard, Reuters

Rada vlády chce zkrátit platnost očkování

Podle informací Novinek se Rada vlády pro zdravotní rizika ve čtvrtek shodla na zkrácení uznatelnosti očkování. Návrh již dříve prosazovala pětikoalice SPOLU (ODS, KDU-ČSL a TOP 09) a STAN s Piráty i Česká lékařská komora (ČLK). Prozatím však není jasné, na jak dlouho se uznávání dvou dávek vakcíny zkrátí.

Ilustrační foto Foto: Eric Gaillard, Reuters
Rada vlády chce zkrátit platnost očkování

Rada vlády ve čtvrtek jednala více než dvě hodiny o zpřísněných opatřeních, o kterých odpoledne rozhodne vláda. Dobře informovaný zdroj Novinkám potvrdil, že řeč přišla také na zkrácení uznání očkování. Prozatím však nepanuje shoda na novém období platnosti.

Aplikace Tečka, prostřednictvím které je možné doložit dokončené očkování, ukazuje aktuálně vypršení platnosti očkování za pět let po aplikaci druhé dávky vakcíny.

Druhou možností, jak prokázat tzv. „bezinfekčnost”, je prodělání covidu v posledních šesti měsících, možné je mít i vytištěný očkovací certifikát.

Pětikoalice vznikající vlády ve středu představila plán, ve kterém počítá se zkrácením uznatelnosti očkování na šest měsíců. K tomu by lidé podle návrhu dostali ještě sedmý měsíc, ve kterém by si měli zajít pro posilující třetí dávku, aby jim pak certifikát dál platil.

A také šéf České lékařské komory Milan Kubek uvedl, že by srovnání doby uznatelnosti u očkovaných a vyléčených bylo spravedlivé.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků