Hlavní obsah

Příští týden se oteplí na 17 stupňů

Teploty až 17 stupňů Celsia očekávají meteorologové na konci příštího týdne, do té doby se budou držet kolem 12 stupňů. V následujících třiceti dnech bude počasí spíše průměrné. Vyplývá to z měsíční předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Příští týden se oteplí na 17 stupňů

Na příštích deset dní meteorologové předpovídají zataženo až oblačno, občas déšť nebo přeháňky. Na horách by mohlo sněžit. Oblačnosti bude ubývat, postupně bude oblačno až polojasno. Nejnižší noční teploty by se měly pohybovat mezi šesti stupni a nulou, nejvyšší denní pak mezi sedmi a 12 stupni. Ve druhé polovině dekády by teploty mohly vystoupat až k 17 stupňům.

V příštích 30 dnech by se pak celkově měly teploty pohybovat kolem průměru pro toto období, který činí 9,5 stupně Celsia. V minulých letech průměrně napadlo v těchto dnech asi 50,3 milimetru srážek. Podle hydrometeorologů je poměrně neobvyklé, aby byly teplotně i srážkově průměrné tři dekády za sebou.

Podle záznamů ČHMÚ od roku 1934 napadlo nejméně srážek (11,5 milimetru) v tomto období v roce 1947, nejvíce pak v roce 1965 (106,2 milimetru). Nejtepleji bylo před deseti lety, kdy průměrná teplota činila 14,8 stupně, nejchladněji pak v roce 1938, kdy průměr dosáhl pouze 5,5 stupně Celsia.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků