Hlavní obsah

Policie se v kauze Doležel zajímá i o Paroubka

Policie chce v souvislosti kauzou Doležel vyslechnout i expremiéra a bývalého ministra pro místní rozvoj Jiřího Paroubka a jeho nástupce na ministerstvu Radko Martínka (oba ČSSD). Uvedla to Česká televize.

Policie se v kauze Doležel zajímá i o Paroubka

Informaci, že by v kauze měl figurovat i nynější šéf ČSSD Jiří Paroubek, policii poskytla bývalá náměstkyně ministerstva pro místní rozvoj Věra Jourová. Právu to sdělil důvěryhodný policejní zdroj.

Paroubek odmítl, že by jakýmkoliv způsobem ovlivňoval rozhodnutí o dotačním projektu firmy Bono Publico. "To je nehorázná lež. V době, kdy jsem byl na ministerstvu, projekt schválen nebyl. Byl jsem o něm informován běžným způsobem. Nikdy jsem do schvalovacího řízení nezasahoval a ani nevím, kdy byl nakonec schválen," řekl Paroubek.

Paroubek chce zároveň požádat státního zástupce o prošetření úniku informací z policejního výslechu Jourové. Zároveň na čtvrteční tiskové konferenci v Ostravě naznačil, že policisté z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu by mohli pracovat na zakázku ODS.

ČSSD si ve čtvrtek stěžovala, že se ji Útvar pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) snaží před volbami poškodit. [celá zpráva]

ÚOOZ chce vyslechnout Paroubka, Martínka i Gandaloviče

"Nejsme političtí a neděláme kampaň ODS," reagovala mluvčí ÚOOZ Blanka Kosinová.  Zároveň Právu potvrdila, že policie chce vyslechnout několik bývalých a současných zaměstnanců ministerstva pro místní rozvoj. Mezi nimi i bývalé ministry Paroubka a Martínka a současného ministra Petra Gandaloviče (ODS).

Vyšetřovatelé se k výslechům Paroubka a Martínka rozhodli na základě dosavadních výslechů svědků i obviněných.

Kvůli podezření z přípravy podvodného čerpání dotací z evropských fondů skrz projekt Bono Publico jsou ve vazbě bývalý šéf kanceláře premiéra Zdeněk Doležel, starosta Budišova na Třebíčsku Ladislav Péťa, úředník ministerstva zemědělství Miloslav Řehulka a bývalá náměstkyně ministerstva pro místní rozvoj Věra Jourová. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků