Hlavní obsah
Martin Půta na archivním snímku. Foto: Milan Malíček, Právo

Obviněný hejtman Půta v čele ROP Severovýchod skončil

Hejtman Libereckého kraje Martin Půta, který čelí obvinění z korupce, se rozhodl k 30. listopadu rezignovat na funkci předsedy Regionální rady Severovýchod.

Martin Půta na archivním snímku. Foto: Milan Malíček, Právo
Obviněný hejtman Půta v čele ROP Severovýchod skončil

„Nechci, aby mé obvinění mělo negativní dopad na dotační program,“ prohlásil Půta, jehož nedávné obvinění se týká rizikového projektu rekonstrukce kostela sv. Máří Magdaleny v Liberci.

„K uvedenému kroku jsem se rozhodl proto, aby moje obvinění nebylo spojováno s prací výboru regionální rady Severovýchod ani se zaměstnanci úřadu regionální rady a nebylo tak jakkoliv ohroženo čerpání dotací z programu a dokončení desítek úspěšných projektů,“ vysvětlil Půta, který trvá na tom, že je nevinný a žádný úplatek ani jinou výhodu nikdy nepřijal. Z funkce hejtmana však odstoupit nehodlá. „Bylo by to přiznání viny,“ zdůvodnil své rozhodnutí minulý týden na zasedání krajského zastupitelstva v Liberci.

O zamýšlené rezignaci ve výboru NUTS II Severovýchod informoval Půta hejtmany hradeckého a Pardubického kraje již v pátek.

„Rozhodl se odstoupit z funkce předsedy regionální rady do vyřešení případu s tím, že nebude volen nový předseda, ale jeho kompetence převezmu já jako první místopředseda,“ potvrdil hradecký hejtman Lubomír Franc (ČSSD). A ujistil, že by tento krok neměl v žádném případě zkomplikoval dokončení činnosti výboru a ani administrace projektů podpořených v ROP Severovýchod.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků