Hlavní obsah

Nemocnice zaplatí za poškození mozku dítěte 12 miliónů

Rodiče jedenáctiletého Martina získají od pražské nemocnice na Bulovce téměř dvanáctimilionové odškodné za to, že má jejich syn po operaci těžce poškozený mozek. S konečnou platností o tom ve středu rozhodl odvolací senát Městského soudu v Praze, který tak potvrdil prvoinstanční rozsudek.

Nemocnice zaplatí za poškození mozku dítěte 12 miliónů

Tehdy tříletý Martin byl v roce 2000 na Bulovku přivezen z Brandýsa nad Labem kvůli střevní neprůchodnosti. Podstoupil proto běžnou operaci. Při zákroku se mu ale krátce zastavilo srdce a lékaři ho museli resuscitovat. Chlapec má v důsledku otoku poškozený mozek a není schopen navázat kontakt s okolím.

Podle znalců dítě trpí poškozením mozku a trávicího ústrojí, ztrátou mluvy, kvadruplegií (úplným ochrnutím všech končetin). Chlapec také nevidí, neslyší, ztratil chuť, má poraněné plíce a může pouze omezeně hýbat páteří.

Rodiče dítěte původně požadovali deset milionů korun. Soud jim je již jednou přiznal, odvolací senát ale verdikt zrušil a případ vrátil k dalšímu projednání. Chlapcova matka a otec poté žalobu na základě nové judikatury rozšířili a žádali o dva miliony více.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků