Hlavní obsah
Foto: Profimedia.cz

Na Šumavě ráno naměřili minus 27,2 stupně

Meteorologové naměřili v sobotu ráno na některých místech teploty pod minus 20 stupňů Celsia. Nejchladněji bylo na Šumavě - v Rokytské slati teplota vzduchu ve dvou metrech nad zemí dosáhla hodnoty minus 27,2 stupně Celsia.

Foto: Profimedia.cz
Na Šumavě ráno naměřili minus 27,2 stupně

V Březníku bylo naměřeno minus 26,1, na Horské Kvildě minus 21,3 a v Hliništi minus 20,2 stupně Celsia, informoval tiskový mluvčí Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) Petr Dvořák.

Ke 20 stupňům pod nulou klesly teploty i jinde v republice. Na Jizerce v Jizerských horách meteorologové naměřili minus 19,8 stupně Celsia, na Luční boudě v Krkonoších bylo minus 18,5, na Lysé hoře v Beskydech minus 16 stupňů Celsia.

Na mnoha stanicích ve středních nadmořských výškách byla ranní minimální teplota vzduchu mezi minus deseti a minus 18 stupni Celsia. V nížinách klesla ranní teplota na minus čtyři až minus deset. Nejtepleji bylo na jihovýchodní Moravě s teplotami kolem minus čtyř až minus šesti stupni Celsia, uvedl Dvořák.

V noci na neděli bude v jižní polovině území slabě sněžit a v dalších dnech meteorologové očekávají další ochlazování. Nejchladnější počasí těchto dnů bude zřejmě v období přelomu roku, uvedl Dvořák.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků