Hlavní obsah
Foto: Vratislav Konečný

Litoměřická ČSSD už nechce v čele Špidlu

Litoměřičtí sociální demokraté nechtějí v čele strany Vladimíra Špidlu. "Okresní výkonný výbor v pondělí večer přijal usnesení, v němž Špidlu žádá, aby již na nadcházejícím sjezdu na předsedu strany nekandidoval," řekl místopředseda okresního výkonného výboru Jaroslav Grečl.

Foto: Vratislav Konečný
Litoměřická ČSSD už nechce v čele Špidlu

"Všech deset přítomných členů hlasovalo jednomyslně," dodal Grečl.

O svolání mimořádného jednání litoměřického okresního výkonného výboru požádali v sobotu lovosičtí sociální demokraté, jejichž členem je také Grečl. Ten Právu řekl, že Špidla je svou nedostatečně vyjádřenou podporou Zemanovi jako oficiálnímu kandidátovi ČSSD na prezidenta zklamal. "My názor na prezidentského kandidáta neměníme, proto jsme dělali i vnitrostranické referendum a stáli za Zemanem," dodal Grečl.

Vedení litoměřické okresní organizace ČSSD, která má zhruba 210 členů, podle Grečla také požaduje, aby "vzhledem k závažným nedostatkům při řízení strany nekandidovali do funkcí místopředsedů ministři a vrcholoví funkcionáři Poslanecké sněmovny a Senátu".    

Ze zveřejnění stanoviska litoměřických okresních sociálních demokratů dnes viditelně nebyl nadšen předseda ústeckého krajské organizace ČSSD Jaroslav Foldyna. Strana by si podle jeho slov měla své problémy řešit na stranické půdě, a ne přes média.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků