Hlavní obsah
Královéhradeckým hejtmanem má být lídr ČSSD Jiří Štěpán. Foto: Ludmila Žlábková, Právo

Královéhradeckým hejtmanem je Štěpán

Hejtmanem Královéhradeckého kraje byl v pondělí zvolen Jiří Štěpán (ČSSD). Koalici vytvořila ČSSD s ODS, Koalicí pro Královéhradecký kraj, Starosty a Východočechy a TOP 09. Vítězné ANO skončilo v opozici.

Královéhradeckým hejtmanem má být lídr ČSSD Jiří Štěpán. Foto: Ludmila Žlábková, Právo
Královéhradeckým hejtmanem je Štěpán

Koaliční strany, které se dohodly na spolupráci bezprostředně po skončení voleb, mají v zastupitelstvu 24 ze 45 křesel. V opozici je vedle ANO i koalice Pirátů a Strany zelených a SPD-SPO.

Podle koaliční dohody bude prvním náměstkem hejtmana někdejší policejní prezident Martin Červíček (ODS), který bude mít v gesci oblast dopravy. Druhým náměstkem s dohledem na sociální oblast bude Vladimír Derner (Koalice pro Královéhradecký kraj). Školství a kultura připadnou třetí náměstkyni, jíž bude poslankyně Martina Berdychová (Starostové a Východočeši), a zdravotnictví bude mít na starost náměstek Aleš Cabicar (TOP 09).

Domluvené koalice v krajích

Foto: David Ryneš, Novinky

Zbývajícími uvolněnými členy krajské rady budou místostarosta Meziměstí Pavel Hečko (ČSSD), právník Václav Řehoř (ODS), bývalý starosta Hostinného Karel Klíma (Koalice pro Královéhradecký kraj) a Rudolf Cogan (Starostové a Východočeši).

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků