Hlavní obsah
Kateřina Jacques Foto: Petr Hloušek, Právo

Jacques: Julínek by měl zvážit rezignaci

Místopředsedkyně Strany zelených Kateřina Jacques nepřímo vyzvala ministra zdravotnictví Tomáše Julínka (ODS) k rezignaci. Na Frekvenci 1 řekla, že nezvládl problém regulačních poplatků. Kdyby byla na jeho místě, o odchodu z vlády by prý uvažovala.

Kateřina Jacques Foto: Petr Hloušek, Právo
Jacques: Julínek by měl zvážit rezignaci

"Myslím si, že je to téma skutečně k hluboké úvaze v rámci vládní koalice, protože ty zdravotní poplatky jsou skutečně, ne z hlediska věcného, ale z hlediska politického, nezvládnutou piruetou, kterou tato vláda předvedla a má jí na starosti ministr zdravotnictví Tomáš Julínek," řekla Jacques.

Poplatky byly hlavní tématem předvolební kampaně před krajskými a senátními volbami.

Jacques ale řekla, že zelení nebudou odvolání Julínka koalici navrhovat. "Tam nejde o to, abychom to navrhovali. Jednotlivé koaliční strany si zodpovídají za sebou nominované členy vlády. To znamená, že je to zcela v kompetenci ODS a také premiéra, jak v této věci budou postupovat. Já jsem řekla pouze svůj vlastní, osobní názor," uvedla Jacques v Pressklubu Frekvence 1.

Dodala, že premiéra by ve funkci naopak nechala. Podle ní je vše problém zdravotnictví.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků