Hlavní obsah
Chomutovská primátorka Ivana Řápková Foto: Libor Zavoral, ČTK

Exekuce dávek v Chomutově jsou v pořádku, rozhodl soud

Okresní soud v Chomutově zamítl tři návrhy na pozastavení exekuce. Lidé si stěžovali na to, že jim úředníci při minulém vyplácení dávek vzali téměř všechny peníze. Podle magistrátu je to důkaz, že město postupuje oprávněně.

Chomutovská primátorka Ivana Řápková Foto: Libor Zavoral, ČTK
Exekuce dávek v Chomutově jsou v pořádku, rozhodl soud

"V podstatě tím potvrdil, že postup města vymáhat své pohledávky pomocí exekutora, který odebírá finanční hotovost po vyplacení sociálních dávek, je v pořádku. Jasně se ukázalo, že město jde správným a zákonným směrem," uvedl mluvčí magistrátu Tomáš Branda.

Kritika, která se snesla ze strany ministerstva pro lidská práva a jeho ministra Michaela Kocába a úřadu ombudsmana na adresu města, byla podle magistrátu neopodstatněná. „Je vidět, že ministr Kocáb při kritice města papouškoval bez rozmyslu něčí názor, aniž by dal šanci soudu, který jediný může rozhodnout, zda bylo postupováno podle zákona,“ řekla primátorka Ivana Řápková (ODS). Chomutovská radnice bude nadále v exekucích pokračovat.

Magistrát zabavil lidem, kteří městu dluží sociální dávky peníze hned poté, co jim je úřady vyplatily. Některým rodinám tak zbylo třeba jen tisíc korun na měsíc.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků