Hlavní obsah
Foto: Slavomír Kubeš, ČTK

Do Čech se zítra přiženou silné bouřky, varují meteorologové

Meteorologové v úterý znovu varovali před silnými bouřkami a vysokými teplotami. Bouřky by se mohly v Čechách objevovat od středečního odpoledne do čtvrtečního rána. Výstraha před vysokými teplotami platí pro celou republiku až do středečního večera.

Foto: Slavomír Kubeš, ČTK
Do Čech se zítra přiženou silné bouřky, varují meteorologové

„Ve středu odpoledne a večer a v noci na čtvrtek se v Čechách objeví silné bouřky doprovázené ojediněle úhrny kolem 30 milimetrů, nárazy větru kolem 72 kilometrů za hodinu a kroupami,“ varovali meteorologové. Výstraha platí pro všechny české kraje.

Vedle toho je v platnosti výstraha před vysokými teplotami v souvislosti s přílivem teplého vzduchu.

V úterý by se zejména v jižní polovině území měla maxima místy dostat na 31 stupňů Celsia. Ve středu by podobné teploty měly panovat v Čechách, zatímco na Moravě a ve Slezsku se vyskytnou místy i velmi vysoké teploty přes 34 stupňů Celsia.

Na Moravě i ve Slezsku a též ve Středočeském, Plzeňském, Jihočeském kraji a v Praze platí do odvolání rovněž varování před rizikem vzniku požárů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků