Hlavní obsah
Snímky krajiny pořizoval fotograf šest let. Foto: Profimedia.cz

Krásy rumunské podzimní krajiny zachytil laciným fotoaparátem

Šest let pořizoval amatérský fotograf Alex Robciuc snímky rumunské Transylvánie. Jelikož neměl prostředky na kvalitní vybavení, chtěl dokázat, že i s levnějším zařízením se dají zachytit snímky, které budou mít atmosféru a budou za něco stát. Tématem se mu stala podzimní krajina, mnohdy kvůli správnému světlu vstával i velmi brzo ráno.

Snímky krajiny pořizoval fotograf šest let. Foto: Profimedia.cz
Krásy rumunské podzimní krajiny zachytil laciným fotoaparátem

Robciuc, který přes den pracuje v kanceláři, si vybral pro focení část Rumunska, ve které i žije. Transylvánie leží v samotném srdci země a je známá hlavně díky románu Brama Stokera o upírském knížeti Draculovi, jehož děj byl zasazen právě sem. Hrad Bran, který byl pro vznik díla inspirací, se nachází na hranicích Transylvánie a Valašska.

Svou sérii podzimní krajiny pořizoval celkem šest let, hlavní roli v ní hrají především světlo, barvy, mlha či slunce. Fotil ji na zrcadlovku, která ho tehdy vyšla spolu se základním objektivem na zhruba 6000 korun. Robciuc chtěl dokázat, že i bez dalšího mnohdy nákladného vybavení lze pořídit dobré snímky, protože vše je podle něj pouze o místu, času a světle.

Kvůli atmosféře vstával fotograf mnohdy i před pátou hodinou ráno.

Foto: Profimedia.cz

Fotografie byly pořízeny hlavně na hranicích Transylvánie se župou Maramureš.

Foto: Profimedia.cz

Snímky fotografa pocházejí konkrétně z malé části Transylvánie, která se nachází na hranicích se župou Maramuréš. „Abych zachytil místa v neopakovatelné atmosféře, velmi často jsem vstával před pátou hodinou ráno, abych se stihl dostat na vrcholy kopců ještě před východem slunce,“ řekl fotograf.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků