Hlavní obsah
Na jihu Čech se loni ubytoval rekordní počet turistů. Ze zahraničí to byli nejvíce Asiaté. Foto: Jana Píchová

Jižní Čechy loni zaznamenaly historicky nejvyšší návštěvnost

Milion osm set tisíc lidí se v minulém roce ubytovalo na jihu Čech. Podle Jihočeské centrály cestovního ruchu jde o historicky nejvyšší návštěvnost hromadných ubytovacích zařízení vůbec.

Na jihu Čech se loni ubytoval rekordní počet turistů. Ze zahraničí to byli nejvíce Asiaté. Foto: Jana Píchová
Jižní Čechy loni zaznamenaly historicky nejvyšší návštěvnost

„Podle předběžných výsledků vykázaly jihočeské hotely, penziony i kempy meziroční nárůst hostů a jejich přenocování o zhruba tři procenta. V reálných číslech to znamená, že se loni na jihu Čech ubytovalo bezmála milion osm set tisíc hostů na téměř čtyři a půl milionu nocí,“ uvedl analytik Jihočeské centrály cestovního ruchu Michal Šindelíř.

Proti roku 2018 se v kraji ubytovalo o jedenašedesát tisíc hostů více. Turisté strávili na jihu Čech v průměru tři a půl dne a šlo především o hosty z tuzemska. „Těch se ubytovalo téměř milion dvě stě tisíc, zahraničních turistů pak přes šest set tisíc. Více než polovinu všech zahraničních turistů tvořili Asiaté,“ dodal Šindelíř.

Asiaté ale tráví podle statistik v kraji méně času, a tudíž zde utratí i méně peněz. Evropští turisté sice jezdí méně často, zato zde zůstávají delší dobu a utrácejí více. Návštěvníky jihočeského regionu táhnou především města – Český Krumlov, Hluboká nad Vltavou, hrad Rožmberk nad Vltavou, ale i České Budějovice či okolí Lipenska. Jihočeský kraj obsadil ve srovnání návštěvnosti všech čtrnácti krajů v České republice třetí místo.

Může se hodit:
Termíny jarních prázdnin v roce 2020 ve všech regionech ČR: Jarní prázdniny 2020
Šest prodloužených víkendů: Jak vychází svátky v roce 2020
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků