Hlavní obsah
Vizualizace hotelu Foto: Deep Ocean Technology,

Jedinečný podvodní hotel přivítá první hosty už za dva roky

V polské Gdyni začali s výstavbou prvního hotelu na světě, jehož hlavní obytná část bude pod vodou. Futuristicky vypadající hotel má být postaven velmi rychle, už v roce 2014 by měl totiž přivítat první návštěvníky.

Vizualizace hotelu Foto: Deep Ocean Technology,
Jedinečný podvodní hotel přivítá první hosty už za dva roky

Projekt podvodního hotelu vznikl na Gdaňské polytechnice ve spolupráci s gdaňskou společností Deep Ocean Technology. Jeho příprava zabrala dva roky. Na realizaci hotelu pracuje víc polských firem, hlavně ze severu země, které už začaly s výrobou jednotlivých částí.

„Hlavní konstrukce hotelu se vyrábí ze speciální oceli a budou na ní umístěny dvě poschodí v podobě prosklených disků. Hmotnost každého z nich je okolo 500 tun,“ uvedl tvůrce projektu Lech Rowiňski.

Takto by měl vypadat jeden z pokojů

Foto: Deep Ocean Technology,

Větší disk s průměrem 36 metrů bude ukotven deset metrů pod vodou, všech jeho 21 pokojů bude mít panoramatická okna. Horní disk, o něco menší, bude nad hladinou. V něm hosté najdou restauraci, relaxační centrum a na střeše i přistávací plochu pro helikoptéru.

Spojení mezi jednotlivými poschodími zajistí výtah ve spojovacím pilíři. Hotel bude poskytovat mimořádně dobré podmínky pro sledování podmořského života, chybět nebude ani nabídka aktivního potápění.

Pohled na hotel z vrchu

Foto: Deep Ocean Technology,

Originální projekt podpořila v přepočtu 100 milióny korun Evropská unie, dalších 120 miliónů poskytlo Národní centrum pro výzkum a rozvoj. O výstavbu hotelu, který bude možné podle jeho tvůrců bez problému přemisťovat, už projevily zájem společnosti z Dubaje.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků