Hlavní obsah
 

Cestopis českých tvůrců získal na newyorském festivalu bronz

Bronzovou medaili si z prestižního newyorského filmového festivalu odvezli dva čeští dokumentaristé. Cestopis Útěk na Maledivy Libora Špačka a Petry Doležalové získal ocenění za kameru. Vyhlášení proběhlo 19. dubna.

 
Cestopis českých tvůrců získal na newyorském festivalu bronz

„Finalisté zaujali celosvětové publikum svým inovativním vyprávěním,“ vysvětlila letošní hodnocení poroty Rose Andersonová, výkonná ředitelka festivalu New York Festivals World´s Best TV & Films.

„Široká škála vysoce kvalitních programů prokazuje, kolik podob má současná tvorba — od dramatu přes publicistiku, sport, umění, komedii až po dokumentaristiku,“ dodala.

Dokumentární film Útěk na Maledivy je v pořadí již šestým dílem ze série Escape to Nature (Útěk do přírody) — projektu, který získal přes 60 ocenění na filmových festivalech v Česku i zahraničí.

Libor Špaček

Foto: "a"

Maledivy jsou příkladem křehké, avšak léty zpevněné provázanosti života na pevnině a v oceánu. Libor Špaček a Petra Doležalová objevují okem kamery maledivské tradice a život na domorodých ostrovech, aby vzápětí pod hladinou zachytili životní cyklus korálového atolu.

Dokument zároveň upozorňuje na křehkost jednoho z posledních pozemských rájů, což je úhel pohledu, který porotu festivalu zaujal.

New York Festivals World’s Best TV & Films patří mezi největší a nejuznávanější přehlídky televizní tvorby na světě. Byl založen před 59 lety a letos se jej zúčastnili zástupci ze 48 zemí. Mezi oceněnými byly například společnosti Discovery, RTE Television, NHK či Nature.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků