Přibližně až 7300 lidí za hodinu může vstoupit na rekordní eskalátor, který směřuje z vrcholu turistické atrakce níže do údolí. Eskalátor byl otevřen přesně v době národního svátku a turisté stáli zástupy, aby mohli vyzkoušet nový způsob dopravy.

„Druhou fázi eskalátoru jsme otevřeli 1. října. Je ideálním způsobem, jak si prohlédnout horu cestou dolů. První fáze eskalátoru byla otevřena již v květnu roku 2011. Měřila přesně 288 metrů,” informoval mluvčí projektu.

„Mezi prvním a sedmým říjnem navštívilo turisticky populární místo 150 000 turistů a 70 000 z nich využilo eskalátor. To číslo je vyšší, než jsme původně očekávali,” dodal mluvčí.

Okolo vysadili rostliny

Eskalátor je prý vyroben z místních udržitelných zdrojů a hned po jeho dostavění byly v jeho bezprostředním okolí vysazeny rostliny, které mají pomoci jeho zapadnutí do krajiny.

A jaké jsou první odezvy na sociální síti Weibo, která je čínským ekvivalentem Facebooku? Jeden z turistů napsal, že cesta po eskalátoru mu trvala paradoxně déle než lidem, kteří šli po běžném schodišti.