Atypická vyhlídka v zámořském území Spojeného království se nachází ve výšce víc jak 340 metrů nad mořem. Podle titulu Visit Gibraltar je tak umístěna výš než nejvyšší bod Londýna, moderní budova The Shard neboli Střep, která je také vyhledávanou moderní vyhlídkovou stavbou.

Architektonickým tvůrcem díla je místní studio Arc Designs. Vyhlídková stavba na vápencové skále je součástí turistického rozvoje oblasti, jehož cílem je poskytnout obyvatelům nevšední zážitky při poznávání dané lokality.

V noci terasu odvětluje netypické podlahové osvětlení.

V noci terasu osvětluje netypické podlahové osvětlení.

Stavba poskytuje jedinečný panoramatický výhled na krajinu, kde se setkávají různé světy - Evropa a Afrika, Středozemní moře a Atlantský oceán.

Struktura vyhlídky Skywalk byla postavena nad již dříve existující historickou vojenskou platformou, která sloužila jako základna pro protiletadlové zbraně Bofors během druhé světové války.

Na vršek stavby se dostanete výtahem a pak po schodišti.

Na vršek stavby se dostanete výtahem a pak po schodišti.

Designovým záměrem projektu je umožnit návštěvníkovi nové a bezkonkurenční výhledy ve všech směrech, včetně pohledu na skalnatý útes dole, současně odhalit přírodní a historickou povahu tohoto unikátního místa.

Vyhlídce dominují předně chladné materiály (sklo, ocel a beton) a technicistní provedení.

Na terase nechybí lavička, ze které můžete sledovat okolí ze všech stran.

Na terase nechybí lavička, ze které můžete sledovat okolí ze všech stran.

Konzolovaná chodba s prosklenou podlahou a balustrádou je obtočena kolem historické kamenné plošiny s ocelovými schody poskytujícími přístup k původní úrovni vojenské plošiny.

Okolo stavby je 2,5 metru široký prosklený chodník, který v návštěvnících vyvolá dojem, že se vlastně vznášejí ve vzduchu.

Podlaha balkonů je ze skla.

Podlaha balkónů je ze skla.

Konstrukce je ukotvena k hornině sedmdesáti kotvami. To zaručuje, že odolá nejen nadměrnému zatížení návštěvníků, ale také značné rychlosti větru.