Nejenom podle fasády domu, ale i vzhledem k významným sousedům, kteří jsou i jeho majiteli, přezdívají Londýňané nemovitosti vtipně „malý Bílý dům”. V současnosti podléhá nejvyšším bezpečnostním opatřením, což může jeho budoucím obyvatelům ušetřit mnoho starostí i nákladů spojených s ochranou jejich domova.

Ovšem na druhé straně, vzhledem k bezprostřední blízkosti americké ambasády, která se může prakticky kdykoli stát terčem útoků, v případě, že její ochranná opatření selžou, lidé žijící v malém Bílém domě budou až nepříjemně blízko...

Bílá fasáda a využívání velvyslanectvím USA daly domku přiléhavé přízvisko Malý bílý dům.

Bílá fasáda a využívání velvyslanectvím USA daly domku přiléhavé přízvisko malý Bílý dům.

FOTO: Profimedia.cz

Navíc noví majitelé, kteří do domu přibydou, budou muset u sebe nosit identifikační kartu, což je pro Brity zcela nezvyklé, a jejich hosté se budou muset ochrance zpovídat z důvodů své návštěvy.

V rozlehlé vstupní hale se návštěvník může cítit podobně, jako kdyby vešel do Bílého domu. Prý se jí velmi podobá, pouze je menší.

V rozlehlé vstupní hale se návštěvník může cítit podobně, jako kdyby vešel do Bílého domu. Prý se té ‚původní‘ i velmi podobá, pouze je menší.

FOTO: Profimedia.cz

Ať tak či onak, velvyslanectví se má v příštím roce přestěhovat na jinou adresu, a proto se také domu, který donedávna využívalo pro své potřeby, zbavuje. Žádá za něj v přepočtu 85 miliónů korun.

Interiér domu je zařízen tradičně ve velmi luxusním stylu. Nechybí ovšem ani moderní prvky, jako například televize.

Interiér domu je zařízen tradičně ve velmi luxusním stylu. Nechybí ovšem ani moderní prvky, jako například televize.

FOTO: Profimedia.cz

Vlastní dům byl postaven v roce 1732, v současnosti je ukázkou elegance a luxusu.  Návštěvník přichází do velké vstupní haly, do níž se ladně stáčí tmavohnědé dřevěné schodiště. Vzhled této místnosti opět nabízí přirovnání k Bílému domu, jehož vstupní hala vypadá obdobně.

FOTO: Profimedia.cz

Interiér domu je rozdělen do čtyř podlaží (suterén, přízemí, první patro a podkroví). Kromě kuchyně a obývacích pokojů / společenských místností jsou v něm čtyři ložnice s vlastními koupelnami. Jejich stěny mají honosnou zlatou barvu.

Kuchyň je zařízena dle nejmodernějších trendů.

Kuchyň je zařízena dle nejmodernějších trendů.

FOTO: Profimedia.cz

Zatímco v hale je kamenná dlažba, ve většině ostatních místností je masivní dřevěná podlaha v tmavě hnědé barvě, eventuálně v přírodní světlé (v kuchyni). Většina stěn společných prostor je obložena dřevěným bílým táflováním.

Zlaté stěny v ložnici nenechají nikoho na pochybách o tom, že v tomto domě se žije i spí v nadstandardních podmínkách. Ty bezpečnostní mají ovšem do roka pominout.

Zlaté stěny v ložnici nenechají nikoho na pochybách o tom, že v tomto domě se žije i spí v nadstandardních podmínkách. Ty bezpečnostní mají ovšem do roka pominout.

FOTO: Profimedia.cz

Mírným překvapením může být provedení čelních panelů a dvířek skříněk v kuchyni. Ač se na první pohled může zdát, že jsou z nerezu, ve skutečnosti jsou dřevěné, ve světle šedé barvě. Nerezová je pouze digestoř a lem sporáku a dřezů. Temně šedé zrnité pracovní desky jsou z přírodního kamene.

Dokonalost dotažená do detailu: Hezký nápadem je využití vzoru dlažby při obkladech stěn na toaletě. Zlatá barva kovových doplňků a umyvadla je už skoro povinná.

Dokonalost dotažená do detailu. Hezkým nápadem je využití vzoru dlažby u obkladů stěn na toaletě. Zlatá barva kovových doplňků a umyvadla je už skoro povinná.

FOTO: Profimedia.cz