Hlavní obsah

Pelhřimov chystá nové parcely na výstavbu bytů

V Pelhřimově letos přibyla zhruba stovka obyvatel. Podle starosty Leopolda Bambuly se do města stěhují především kvůli nízké nezaměstnanosti. Radnice proto chystá další parcely na bytovou výstavbu, do sítí bude příští rok investovat milióny korun. O výstavbu rodinných domů je zájem, proto město poprvé od roku 2001 nebude parcely dotovat.

Pelhřimov chystá nové parcely na výstavbu bytů

Zájemci si teď mohou koupit metr čtvereční za 698 korun, dříve na něj město doplácelo asi po stokoruně.

Pelhřimovu navíc nekonkurují okolní vesnice levnějšími parcelami, jako je tomu třeba ve Žďáru nad Sázavou a v Jihlavě. Všechny obce v okolí jsou totiž místními částmi města. Podle místostarosty Tomáše Dufka se dnes ceny v nejbližších vesnicích pohybují kolem 1 000 korun za metr čtvereční, a to pozemků bez sítí.

Pelhřimov nabízí parcely kompletně zasíťované, až po vybudování zastávek městské hromadné dopravy. Nové sídliště navíc propojuje cyklostezkami a v plánu je i výstavba hřiště.

Ve čtyřech etapách výstavby sídliště Polní dvůr město od roku 2001 prodalo 107 parcel, k mání jich je už jen pět. V páté etapě v příštím roce přichystá s dotací státu dalších 28 míst pro výstavbu rodinných domů. Developer pak zahájí výstavbu tří bytových domů o celkem 60 bytech, shrnul starosta.

Město počítá také s rozvojem průmyslových zón, i když už nyní mají stávající zaměstnavatelé potíže s nedostatkem pracovních sil.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků