Hlavní obsah

Toyota bude do hybridního Priusu dodávat zařízení simulující zvuk motoru

Hybridní automobily jsou při jízdě s vypnutým spalovacím motorem velmi tiché, což může být problém pro chodce, kteří automobil neslyší. Toyota bude nově pro třetí generaci Priusu dodávat na přání zařízení, které bude simulovat zvuk motoru.

Toyota bude do hybridního Priusu dodávat zařízení simulující zvuk motoru

Zařízení budou v Japonsku nabízet prodejci značky Toyota a distributoři originálních dílů a příslušenství Toyota k dodatečné montáži ve vozech Prius třetí generace.

Jak zařízení funguje? Pokud se Prius pohybuje v režimu elektromobilu rychlostí přibližně do 25 km/h, zařízení automaticky produkuje umělý zvuk elektromotoru. Kmitočet zvuku se zvyšuje nebo klesá úměrně rychlosti vozidla, a tak pomáhá odhadnout vzdálenost a rychlost pohybu vozu.

Na japonském trhu se přístroj začne prodávat koncem srpna. „Nemám zprávy, kdy toto zařízení bude na evropském a potažmo českém trhu,“ řekl Novinkám mluvčí českého zastoupení Toyoty Tomáš Vaněk. Podle Vaňka je nicméně pravděpodobné, že v budoucnu bude Toyota podobné technologie nabízet i na českém trhu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků